Украсите за коса се тренд без кои нема да можете оваа пролет, а за вас ги одбравме само најубавите.

Веќе неколку сезони украсите за коса се меѓу најпопуларните модни додатоци помеѓу трендсетерките. Тие се идеални ако сакате промена, а сепак не сакате драстично да ја смените фризурата. Сем што се убави, тие се и практични кога немате време да одите на фризер.

На вас е да одлучите дали сакате да се чувствувате како принцеза со тијара или повеќе сакате цветни украси, со кои ќе изгледате како шумска самовила…додека бисерите се секогаш елегантен избор.

Погледнете…

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСо здрави секојдневни навики до посакуваната линија!
Следна објаваНастан: Summer Nights во LIU JO
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР