Венчавките се дел од традициите, некои се преубави а некои тотално застарени. Според тоа на наша голема радост, опциите за декорација, фустаните и се помеѓу – секогаш се менуваат. Во продолжение, ви претставуваме 7 најголеми пролетни свадбени трендови за 2017 година!

Големи балони

Очекувајте големи бели балони на сите венчавки…Сем што изгледаат супер луксузно и елегантно, исто така, изгледаат совршено на свадбените фотографии.

MAX AND FRIENDS

Зеленило

Заборавете на цвеќето, зеленилото е хит оваа сезона! Од букети, па се до декорации на масите, зеленилото оваа година тотално го замени традиционалното цвеќе!

LAYERS PHOTO

Наметка

Solange Knowles, ни покажа како тоа се прави. Сега овој тренд, апослутно завладеа во светот на венчавките. Драматична и истовремено практична, наметката е совршена за непредвидливите пролетни температури.

CARRIE KING PHOTOGRAPHER

Проsирни торти

Овие шик торти на кат, кои по малку ја откриваат својата вкусна внатрешност, се главен хит во светот на свадбените торти.

TENEIL KABLE

Органски материјали

Минимализмот владее на венчавките, ако тоа до сега не сте го забележале. Одберете супер едноставна елеганција за декорација и украсете ја масата со проsирна, романтична ткаенина.

KATE TOUZEL PHOTOGRAPHY

Уникатни илустрации со водени бои

Се повеќе парови бираат уникатни декорации од уметниците кои ги сакаат и пратат на Интернет. Нам, посебно ни се допаѓаат илустрациите со водени бои, но можете да одберете било која друга уметност што ја сакате.

KT MERRY

Супер едноставна фризура

Невестите, најпосле ја прифатија универзалната вистина: Фризурата, ноктите и шминката – се последната работа на која треба да мислат и да се грижат на големиот ден. Што поедноставно, тоа подобро.

Истото вреди и за фризурите!

KURT BOOMER

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНов тренд на убавина – мермерни усни!
Следна објаваСо здрави секојдневни навики до посакуваната линија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР