Palazzo панталоните изгледаат впечатливо за дневни и вечерни  излагања.

Доколку оваа пролет и лето имате забави, венчавки или прослави, ви предлагаме наместо свечени фустани да одберете palazzo пантолони. Многу жени, кога се во прашање свечените пригоди бираат фустани, но овој тип на пантолони, многу лесно може да се трансформира и да стане важно парче на облека  во кое вреди да се инвестира.

Оваа сезона во тренд се моделите со должина до половина на листот, но и другите долги, класични palazzo пантолони кои се идеални за свечени прилики. Носете ги во комбинации со бела кошула или деконструирани блузи и високи топуци. За дневните варијанти, palazzo панталоните можете да ги носите со рамни сандали, патики и омилената мајца!

Palazzo pantalone za svečane prilike tokom letaPalazzo pantalone za svečane prilike tokom letaPalazzo pantalone za svečane prilike tokom letaPalazzo pantalone za svečane prilike tokom letaPalazzo pantalone za svečane prilike tokom letaPalazzo pantalone za svečane prilike tokom letaPalazzo pantalone za svečane prilike tokom letaPalazzo pantalone za svečane prilike tokom letaPalazzo pantalone za svečane prilike tokom letaPalazzo pantalone za svečane prilike tokom letaPalazzo pantalone za svečane prilike tokom letaPalazzo pantalone za svečane prilike tokom letaPalazzo pantalone za svečane prilike tokom letaPalazzo pantalone za svečane prilike tokom letaPalazzo pantalone za svečane prilike tokom leta

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПосетете го Осло во мај!
Следна објаваГламурот на Met Gala 2017!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР