Италијанското дуо Dolce & Gabbana не се само модни виртуози, туку и кралеви на перформансот.

Тоа го докажаа и на модната ревија есен/зима 2017/18, кога како манекенки ангажираа многубројни познати sвезди.

Прикажаа кохерентна колекција, која дефинитивно е една од нивните најдобри колекции воопшто..

На прв поглед сфаќате дека колекцијата е инспирирана од милениумот во кој живееме, а ова дизајнерско дуо, тоа го покажа креирајќи меѓу останатото и маици со ликовите на Џастин Бибер. Маиците со натписот “D&G loves Justin Bieber”, секако дека ке бидат апсолутен хит помеѓу тинејџерките.

На страна играта со феноменот Бибер, колекцијата содржи есенцијални парчиња облека за следната зима, како удобни јакни, модерно крзно, пелерини, капути, мини фустани, но и опции за вечерни излагања.

Гламурозниот животински принт е застапен и во оваа колекција. Пачворкот на облеката од тексас е апсолутен хит, како и модни додатоци инспирирани од готиката.

Сандалите се фантастични, патиките, чантите, се…модни детали за кои копнееме!

Milenijumska kolekcija Dolce & Gabbana Milenijumska kolekcija Dolce & Gabbana Milenijumska kolekcija Dolce & Gabbana Milenijumska kolekcija Dolce & Gabbana Milenijumska kolekcija Dolce & Gabbana Milenijumska kolekcija Dolce & Gabbana Milenijumska kolekcija Dolce & Gabbana Milenijumska kolekcija Dolce & Gabbana Milenijumska kolekcija Dolce & Gabbana

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВечерва на Скопје филм фестивал премиера на македонскиот филм „Ах, љубов моја“
Следна објаваGiorgio Armani, корисни совети на модниот великан
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР