H&M Loves Coachella во 2017. изгледа подобро од било кога! Најновата кампања за 2017 е лансирана, а алтернативниот поп бенд The Atomics се главни sвезди на оваа сезона. Групата се состои од браќата Smith, вклучувајќи го и машкиот модел  Lucky Blue Smith и неговите сестри Pyper Americe, Starling Cheyenne и Daisy Clementine. Оваа година H&M заедно со кампањата го откри и службениот спот.

Девојките оваа сезона ќе носат фармерки или тесни фустани од тантела, како и кроп топовите, кои привлекуваат внимание.

Во нашата галерија погледнете ја целата капања, а во продолжение слушнете го нивниот cover на песната  ‘Let’s Live For Today’.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФантастичен стан со поглед на Мадрид!
Следна објава„Чувар“ на Пeтер Терин, дистописка алегорија за современите општества
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР