Уметницата Kat O’Sullivan живеела и живее бурен живот. Работела во пекара и била преведувачка за Maјка Teрeза, а нејзиниот изглед е тешко да се замисли во вообичаена куќа. Kat, или како што уште ја викаат Katwise, е сопственичка на најшераната куќа на свет.  Куќата се наоѓа надвор од  Woodstock во New York, а сем што е однадвор украсена со боите на виножитото, може да се каже дека ни во ентериерот не недостасува шаренило.

При создавање на оваа куќа и помогнале – како што таа ги нарекува „ниња-вилите“. Куќата има повеќе имиња, но тоа главно е „Calico“, иако се прифатени и „The Rainbow House“ и „House That Sweaters Built“. Секако погледнете ја галеријата, сигурно ќе ви извлече еден насмев на лицето.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто се’ ќе може да се види, чуе, вкуси и направи на второто издание на Fashion & Lifestyle Expo?
Следна објаваДали сте ја пробале дневната рутина 5,3 и 1!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР