Погледнете што носеа sвездите на најголемиот црвен тепих на годината -Оскар 2017!

in Calvin Klein and Bulgari Jewelry 

NAOMIE HARRIS во Calvin Klein and Bulgari Jewelry

in Oscar de la Renta and Neil Lane Diamonds 

BRIE LARSON во Oscar de la Renta и Neil Lane Diamonds

in Dior Couture

CHARLIZE THERON во Dior Couture

in Givenchy Couture

EMMA STONE во Givenchy Couture

in Ralph & Russo

PRIYANKA CHOPRA во Ralph & Russo

in Armani Privé

VIOLA DAVIS во Armani Privé

in Louis Vuitton

ALICIA VIKANDER во Louis Vuitton

in Gucci

DAKOTA JOHNSON во Gucci

in Versace and Forevermark Diamonds 

HALLE BERRY во Versace и Forevermark Diamonds

in Elie Saab Couture and Forevermark Diamonds 

JANELLE MONAE во Elie Saab Couture и Forevermark Diamonds

in Louis Vuitton

MICHELLE WILLIAMS во Louis Vuitton
in Armani Privé

NICOLE KIDMAN во Armani Privé

in Rodarte

LAURA DERN во Rodarte

SALMA HAYEK

in Marchesa and Forevermark Diamonds 

OCTAVIA SPENCER во Marchesa и Forevermark Diamonds

in Kaufman Franco

JESSICA BIEL во Kaufman Franco

in Dior Couture

KIRSTEN DUNST во Dior Couture

in Ashi Studio 

AVA DUVERNAY во Ashi Studio

SOFIA CARSON

in Alberta Ferretti

CHRISSY TEIGEN во Zuhair Murad

in Stella McCartney

KARLIE KLOSS во Stella McCartney

in Marchesa and Neil Lane Diamonds 

OLIVIA CULPO во Marchesa и Neil Lane Diamonds

in Ralph & Russo 

HAILEE STEINFELD во Ralph & Russo

in Valentino and an ACLU ribbon

RUTH NEGGA во Valentino

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВидео | Доделување на Оскар 2017 – грешка што влезе во историјата на Оскарите!
Следна објаваПопуларен пролетен тренд – папучи со широки топуци!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР