Еден од најомилените брендови на DivianArts.com е германскиот моден бренд Escada. Со задоволство ви ја прикажуваме пролетната колекција 2017, која дише со рафинирана елеганција, луксузен квалитете на материјалите, извонредно кроени модели , смели бои и дамска префинетост.

Подолу погледнете го видеото од кампањата со моделите Amanda Wellsh и Esther Heesch. Фотографиите ги потпишува модниот фотограф Frederike Helwig.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (30.01 – 05.02)
Следна објаваПрактично парче мебел за бебе и младите родители!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР