По малку е чудно кога ќе се спомене за модни случувања во Казахстан, но секако тоа не значи дека оваа земја ја нема на листата на истите. Неодамна беше одржана модната недела во главниот град на оваа земја, во која модата секојновно се развива и завзема се позначајно место на листата на модните збиднувања. Издвоивме за вас фотографии од модните ревии кои беа одржани, погледнете како ви се допаѓа модата во Казахстан!

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛовиме светулки, денес со Вера Калин
Следна објаваНутрционистите открија која храна ја јадат секој ден!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР