Корејскиот маникир е хит! Од феноменот на стаклени нокти кој експолдираше во 2016, кореанките сега ни претставија некои од најубавите нокти, кои до сега ги немаме видено. Минатата година бевме сведоци на фантастично маникирани нокти, а како што се гледа сега од виденово, ни во 2017 година нема да ни биде досадно…напротив, прилично забавно!


СПОДЕЛИ
Претходна објаваМитко Гогов е добитник на книжевната „Il Parnaso“ награда – да му помогнеме да стигне до Италија
Следна објаваЛовиме светулки, денес со Вера Калин
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР