Палетата на бои е составена од црни и неутрални тонови, а популарниот шведски моден бренд H&M се фокусираше на cool изглед, но и неверојатно носиви и тренди модели, доколку планирате вечера со пријателките.

hm-dark-winter-fashion-looks04hm-dark-winter-fashion-looks01 hm-dark-winter-fashion-looks02 hm-dark-winter-fashion-looks03 opfieifhajf

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAIM | Стремеж кон поурбана креативност
Следна објаваПразнични идеи за домот (1.дел)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР