Пеачката и глумица Jennifer Lopez (47), за декемвриското издание на Harper’s Bazaar, позира покрај базен во прекрасни шарени чизми и сандали. Но тоа е не најважното, овој пат вниманието го привлекува со фактот дека таа креираше колекција на чизми и сандали со дизајнерот Giuseppe Zanotti.

За самата соработка со познатиот дизајнер таа изјави -” Имам посебно чувство околу начинот на кој се облекувам и дизајнирам, па така и се предадов на целава работа. Луѓето најчесто ме поврзуваат со монистри и сјај, сакав и во колекцијата да внесам малку од тоа, но секако да остане гламурозна и луксузна.”

Мораме да забележиме дека Jennifer никогаш не изгледала подобро, облечена во моделите на Balmain, La Perlа, Missoni и многу други.

jennifer-lopez-harpers-bazaar-2016-photoshoot01

jennifer-lopez-harpers-bazaar-2016-photoshoot03 jennifer-lopez-harpers-bazaar-2016-photoshoot02

jennifer-lopez-harpers-bazaar-2016-photoshoot03-kopija

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерен стан прилагоден според желбите на дизајнерот!
Следна објаваНовиот хит – очилата на “бубалиците” или штреберите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР