UGG ја објави соработката со познатиот модел Rosie Huntington-Whiteley како свое заштитно лице, а воедно ги промовираа своите единствени Classic чизми. Истовремено најавија доаѓање на новата Classic II колекција. Classic II чизмите се поудобни и помеки и имаат подебела пета, импрегнирана кожа за да ја одбијат водата и воедно би го спречиле создавањето на флеки

«Меѓународно реализирана како модел и глумица, Rosie Huntington-Whiteley, благодарејќи на својата елеганцја и љубов кон чизмите на UGG, стана амбасадорка на овој бренд, со својата самодоверба, стил и топлина», изјави Dave Powers, претседателот на брендот Deckers.

ugg2-1

 

 

tania

ugg1

1476209205-9805738-001l

ugg3 adria florence karlie-brooch kristin mini-baily-button-bling florence-copy muske-cizme-hannen muske-papuce-scuff-deco naveah scuff-deco scuffete ugg4

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСпоред Daily Telegraph – Chalet Bear е најубавата планинска куќа за уживање!
Следна објава3 чекори кои помагаат за подобар сон на бебињата!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР