hor2ОВЕН

Работа – Долго време не сте биле под ваков голем притисок на работа. Од вас како да се очекува премногу. Бидете трпеливи, бидејќи вашиот труд ќе биде награден и конечно, ќе имате прилика да го свртите вниманието кон себе.

Љубов – Во љубовта добро ви оди, дури и подобро одколку се надевавте. Само се уште ги криете емоциите како змијата нозете.

Здравје – Добро се чувствувате.

БИК

Работа – Вашата сила ќе дојде до израз оваа недела. Како  предводник на деловниот план, немате ниту малку лесна задача. Голема одговорност, доаѓа со високата позиција.

Љубов –  Вашата врска има мали осцилации и несогласувања, но сето тоа многу брзо ќе се реши кон крајот на неделата и тоа со разговор.

Здравје – Чувствувате замор.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Нова работа, нови задачи, нови предизвици. Ова е недела на прилагодување на новите околности, што вам не ви паѓа тешко, но се трудите тоа да не го покажувате.

Љубов – Без разлика на малата раздвоеност со личноста која ви се допаѓа, љубовта ви цвета и оваа недела.

Здравје – Повеќе вежбајте.

РАК

Работа – Карактерот го смиривте за да се прилагодите кон колективот. Нема да ги трпите оговарањата, но за сега, мирната атмосфера ви е доволна и најважна.

Љубов – И понатаму сте затворени и добри сте во тоа, но понекогаш се прашувате до кога така!

Здравје – Повеќе пешачете.

ЛАВ

Работа – Ви недостасуваат предизвиците кои ги имавте порано. Не можете да го игнорирате вашиот натпреварувачки дух и желба за напредување, а тоа сега, никако не можете да го реализирате.

Љубов – Уживате во односите со партнерот. Љубомората ви прави проблем, но вие тоа ќе го надминете.

Здравје – Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа – Сакате совршена работа, а совршеноството не постои. Иако вашиот знак постојано трага за некое совршенство, овој пат греши, а ќе ги испуштите и дадените прилики – можности.

Љубов – Во љубовта добро ви оди оваа недела. Ќе ви одговараат заедничките активности и оние ваши, мали ситници што живот значат.

Здравје – Намалете ги оброците.

ВАГА

Работа – Вашата колебливост ве кочи, а имате опасни планови за приватен бизнис – стоите во место. Одлучете се веќе еднаш, работата не смее да трпи. Кој не рескира тој не добива.

Љубов – Во вашиот живот влегува една личност која ќе ве заинтригира и во вас ќе ја разбуди вербата во љубовта.

Здравје – Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа – Не ги одбивајте деловните понуди, ќе се каете. Имате чувство дека пари немате доволно, а истовремено не размислувате за вашето слободно време и уживање во животот.

Љубов – Веќе подолго време сте сами, но не и осамени. Сакате да се забавувате, само што сега поради работата, имате помалку време за тоа.

Здравје – Престојувајте повеќе време на свеж воздух.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Колега на работа постојано ве нервира и вие тоа не можете, заради својот карактер да му опростите. Нерешените ситуации, можат да бидат многу лоши за целиот колектив.

Љубов – Конечно голема промена на вашиот љубовен план. Ова многу ги менува работите во вашиот живот.

Здравје – Добро.

ЈАРЕЦ

Работа – Финансиската состојба е малку полоша одколку што се надевавте. Ќе дадете се од себе, повторно да ги вложите времето и парите за да го вратите стариот сјај.

Љубов – Партнерот има разбирање за вас, токму сега кога ви е најпотребно, за да не размислувате премногу за работата.

Здарвје – Несоница.

ВОДОЛИЈА

Работа – Комоцијата ви е најактуелна оваа недела. Работата како да не ви е привлечна. Внимавајте, некој ќе ве нарече мрзлива личност.

Љубов – На љубовното поле се уште ништо не се случува, но вие мора повеќе да се движите во друштво.

Здравје – Се чувствувате добро.

 

РИБИ

Работа – Ја запоставувате сопствената кариера заради кариерата на партнерот, но сега тоа мора да се менува. Не можете само да седите со скрстени раце.

Љубов – Партнерот ве разбира и ќе ви даде подршка за се што ќе одлучите.

Здравје – Добро се чувствувате.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваH&M: Есенска колекција 2016
Следна објаваШапки инспирирани од делата на Матис
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ