Овен

Работа – Бидете внимелни во писмените преписки како и со документација се до 22. септември, додека планетата Меркур е во ретрограден од. Борбено! Појасна слика и подобри работни услови може да очекувате од 26 септември кога планетата Плутон ке тргне директно во вашето поле на кариереата.

Љубов – Многу Овнови кои се во долги врски ќе посакаат да ја озаконат својата врска и ќе бираат датум за венчавка.

Здравје – Добро се чувствувате оваа недела.

БИК

Работа  – Значајно подобрување на финансиската ситуација ќе почувствувате од 22 септември, кога владетелот на вашите материјални добра планетата Меркур, ќе тргне со директен од.

 Љубов – Излагањето на Јупитер од вашето пето поле на љубовта и љубовните односи и ретроградното движење на вашиот владетел на петото поле Меркур се до 22 септември, многу слободни бикови ќе се смират и својата емотивна и еротска енергија и страсните пориви, ќе ги префрлат на полето на работата, студиите и учењето.

Здравје – Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Вашата планета Меркур се движи ретроградно, па бидете внимателни  во комуникациите и со документацијата се до 22 септември.

Љубов – На една прослава во последната недела од септември нема да оостанете рамнодушни кон една привлечна Вага, суптилна Девица, искрениот Лав или Шармантниот Стрелец.

Здравје – Повеќе вежбајте.

РАК

Работа – Дилемата околу понудата за преминување на ново работно место, може да ве стави во непријатна ситуација и најверојатно ќе направите пауза во работата од десетина денови, во периодот додека планетата Марс, владетелот на вашата кариера е во солстиција од 19 – 28 септември.

Љубов – По долг период на удварање, во последните денови на септември ќе се создаде  прилика да се состанете и направите близок контакт.

Здравје- Повеќе пешачете.

ЛАВ

Работа – Во овој период ќе се истакнат работите врзани за макетинг, медии, дизајн градителство и архитектура. Само напред!

Љубов – Вашата грижа, постојаност, љубов и учество во секојдневието, постепено ќе го смири вашиот партнер кој ќе ви се придружи, емотивно приближи и врати во кревет.

Здравје – Повеќе вежбајте.

ДЕВИЦА

Работа – Од 22 септември, кога вашата лична планета Меркур ќе тргне директно и кога Сонцето ќе влезе во знакот на Вага и вашата втора куќа на материјалните добра, ќе успеете со бројни отстапки и промени да го вратите вашиот углед во компанијата, па ќе започне и циклусот на финансиското опоравување.

Љубов – Од 22 септември, кога вашата лична планета Меркур ќе тргне диретно, ќе започне процесот на емотивната и ментална рехабилитација во која ќе ви биде потребен мир и осаменост.

 

Здравје – Солидно.

ВАГА

Работа – Неврабоените Ваги имаат прилика да најдат работа и да се запослат кон крајот на септември. Среќно, ова е вашата шанса!

Љубов – Во последната декада на месецов, кога Сонцето е во вашиот знак, ќе му се вратите и ќе го подобрите забавниот и друштвен живот. Тоа е она што го посакувате.

Здравје – Главоболка.

ШКОРПИЈА

Работа – Конечно, новата деловна ситуација ќе се покаже како многу корисна, затоа што професионално додатно ќе ве надогради и ќе ви донесе поголема месечна заработувачка.

Љубов – Пред крајот на месецов, на едно предавање или на некој собир, ќе сретнете сродна душа која ќе препознаете во знакот на Риба, Рак, Шкорпија или Вага.

Здравје – Повеќе пешачете.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Од 22 септември, кога планетата на вашата кариера Меркур ќе тргне со директен од, ќе потпишете корисни договори, кои ќе ви помогнат да продолжите да го градите и проширите бизнисот.

Љубов – Се до 22 септември, планетата на вашите партнерски односи Меркур е во ретрограден од и ви создава пречки, па со партнерот зачестија недоразбирањата, збркани договори и доминира заедничката лоша организација.

Здравје – Добро.

ЈАРЕЦ

Работа – Од 22 септември, вашето работно  место ќе биде дефинирано, а вие со повторно вратената сила и со нова енергија ќе пристапите кон работата.

Љубов – Заедничкото одење на кафе и ручоци, ќе направи да се зближите и по кратко удварање и sms пораки, како и едно вечерно излегување, ќе се најдете во топлата прегратка на вашиот колега или колешка.

Здравје – Главоболка.

ВОДОЛИЈА

Работа – На вас како да ви е малку од одморот, па решивте уште малку да го продолжите за да ја соберете потребната енергија.

Љубов – Вашиот љубовен живот е сиромашен се до 22 септември, додека планетата на вашите љубовни односи Меркур не тргне директно.

Здравје – Добро.

РИБИ

Работа – Враќајки се на работното место, бурите ќе се смират, а вие со вратената и обновена енергија, ќе продолжите совесно да ја извршувате вашата работа.

Љубов – По долго време, ќе дозволите да ве преплават емоции и нежност, ќе се препуштите на волшебната љубов.

Здравје – Ослободете се од стресот со спорт.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (19.09 – 25.09)
Следна објаваУникатен начин да се доживее пустината Мохаве
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР