Денес ви ги претставуваме најдобрите дизајнерски модели на торби и чанти кои веќе си го осигураа статусот на икони.

Последниве неколку години ХИТ чанти станаа елегантните и помалку впечатливи, без посебни логотипови и силни бои. Но тука и таму, се појавија и модели кои привлекоа внимание а не межете да ги забележите. Оваа година, се чини дека токму таквите модели се во прв план! Gucci, Balenciaga , Saint Laurent  – ги исфрлија своите хит модели и признаваме, не можеме да се одлучиме која ни е фаворит……..

GUCCI THE MARMONT BAG

Оваа боја ќе биде хит за сезоната есен/зима 2016., совршена чанта со ланец во идеална нијанса

gucc

J.W. ANDERSON THE PIERCE

Апсолутен хит на модните блогерки и трендсетерки – оваа чанта ќе ја гледате на сите социјални медиуми, цела зима!

ander

BALENCIAGA THE BAZAR

Обаа кожна торба за пазарење е лансирана во август, а веќе е распродадена.

balen

LOUIS VUITTON TWIST PM

Ова е една од најшарените и најоткачени хит чанти на сезоната. Марама наместо рачка и налепниците на чантата, гарантираат дека ќе бидете забележени каде и да ја носите.

lv

MULBERRY THE CLIFTON

Оваа елегантна чанта на ланец, дефинитивно е најпрактичната, благодарејќи на неколкуте џепови и прегради.

mulb

SAINT LAURENT LOVE SHOULDER BAG

Во својата последна колкеција за брендот, Hedi Slimane ја презентираше оваа мини чанта во облик на срце, која секако ќе јо одбележи YSL историјата.

ysl

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBeyoncé наполни 35 години – 5 најдобри мотивирачки цитати од неа!
Следна објаваВи го предлагаме пливањето као најдобар избор за своето здравје!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР