00Круните се голем моден тренд изминатите неколку години. По популарните венчиња од цвеќе, дизајнерите ширум светот се трудат да претстават што пооригинални верзии на круни. Една од нив е и Iryna Osinchuk-Chajka, дизајнерката која препорачува круни со пеперутки за специјални прилики, како што се свечени настани, венчавки и слични прослави. Секој дизајн е уникатен, рачно изработен и единствен. Направени се од материјал кој може да се накваси, а да не се оштети, и што е најважно – не ја губат својата боја со текот на времето. Погледнете како изгледаат дел од моделите. Би носеле ли некоја од нив?

010203040506

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтилска работна маса – сон на сите дизајнери
Следна објава[Филм] Кучиња на војната
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ