Willow и Jaden Smith го продолжуваат својот успешен пат во светот на високата мода, овој пат со феноменалната приказна за септемвриското издание на часописот Interview Magazine. Фотографиите ги потпиша Steven Klein, а познатите брат и сестра позираат со скоро еднакви фризури и сличен аутфит, кој изгледа неколку броја поголем – капути и половери, со потписот на Rick Owens, Sacai, Burberry и уште многу други.

Интервјуто со нив го направи Pharrell Williams. Говорејќи за влијанието на нивните родители Will i Jade, популарните клинци открија: “Растејќи, видовме како нашите родители се обидуваат да бидат најдобри луѓе и без разлика на тоа што сите доаѓаа кај нив по мудри совети, никогаш пред никого не се поставија од високо. Секогаш чувствуваа љубов и благодарност кон сите.”

3-1710-58-7 (1)6-115-16 2-20 7-10

1-22

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНОВИ ОСУМ НАСЛОВИ ВО ЕДИЦИЈАТА „ПРОМЕНАДА“
Следна објава“Two Rivers House” – дом кој го отелотворува духот на Западот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР