Toybox House е дизајниран и конструиран од студентите по музика Frank Henderson и дизајнерот Paul Schultz. Toybox House, израсна од концептот кој налага дека домот треба да биде забавно место кое истовремено нуди мир и ја потикнува креативноста. 13-те квадратни метри на шарената куќа се паметно искористени како простор, кој не е тесен и пренатрупан, како што обично е во малите домови. Постојат многу генијални, мултифункционални идеи кои го штедат просторот. Погледнете!

Баш е cool, нели? Цената на чинење зависи од одбраните содржини – од  48.000 $ до 60.000 $.

uuglkj-1

uuglkj-9

uuglkj-2 uuglkj-3 uuglkj-4 uuglkj-7 uuglkj-8uuglkj-11uuglkj-12

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНауката потврди – ова е најздравиот начин на готвење!
Следна објаваAdrianа Limа во новата Vogue eyewear колекција!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР