Сирените одсекогаш биле популарни митски суштества, но оваа година се навистина во тренд. Затоа и не сме изненадени што овој плетен покривач во облик на опашка од сирена, стана хит на интернет, кој е забавен, како од сказни излезен и комотен.

Нека вашето дете /или вие/ се чувствува како Ариел, додека и ја раскажувате приказната за лека ноќ. Овие покривачи се рачно изработени од мека и двослојна ткаенина со украси, комотни се и пријатни, без разлика каде и да се наоѓате.

Се перат во машина а се купуваат преку Amazon.

blue-mermaid-tail-blanket-designrulz-1 blue-mermaid-tail-blanket-designrulz-2 blue-mermaid-tail-blanket-designrulz-3

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРазубавени француски фасади
Следна објаваОдмор и венчавка од соништата во Borgo Pignano, Toscana!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ