Kaнадската дизајнерка на накит Manon Richard, создава магичен накит со светлосен сјај во ноќта. Секое парче од колекцијата е уникат и рачно изработено, заради кое ќе се чувствувате волшебно. Но која е тајната на овој накит?

Richard на секое парче накит става светлосна фосфоресцентна боја, која веднаш создава тиркизен сјај во темнината. Се што треба да направите е да го држите накитот под светилка неколку минути или на сонце неколку саати, за да се активира и наполни фосфоресцентната боја. По краткото полнење, веднаш се појавува тиркизен сјај што секој ќе го забалежи.

jewelry-glow-in-the-dark-manon-richard-a11 jewelry-glow-in-the-dark-manon-richard-a4 jewelry-glow-in-the-dark-manon-richard-a6 jewelry-glow-in-the-dark-manon-richard-a9 jewelry-glow-in-the-dark-manon-richard-a17 jewelry-glow-in-the-dark-manon-richard-a19 jewelry-glow-in-the-dark-manon-richard-a33 jewelry-glow-in-the-dark-manon-richard-a34 jewelry-glow-in-the-dark-manon-richard-a35 jewelry-glow-in-the-dark-manon-richard-a36

jewelry-glow-in-the-dark-manon-richard-a40

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФустаните на Self-Portrait, владеат со светот!
Следна објаваЖивот на море, без автомобили, телефони и пари
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ