Романтични, сексепилни, фустани од тантела на малезијскиот дизанер Han Chong  го одушевија целиот моден свет! Брендот Self-Portrait го разви веднаш по добиената модна диплома на престижниот Central St. Martin’s факултет во Лондон.

Брендот кој е основан 2013 година, стана извонредно популарен а неговите клиенти се  Beyonce, Mirandа Kerr, Emily Rataikowski, Khloe Kardashian, Oliviа Palermo и многу други.

Self-Portrait фустаните, изгледаат луксузно во изработката и материјалот. Главни материјали се тантелата и кожата а современата женственост е проткаена низ целата колекција. prva2-5 prva-10 azalea

prva3-3

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава#Калиграм: Спој на поезијата со ликовната уметност
Следна објаваБидете sвезда на вечерта со накит што свети во ноќта!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ