Ексклузивна капсула колекција на Gucci!

Ексклузивна капсула колекција на Gucci!

gucci-pussy-willow-floral-print-blouse

Net-a-Porter е позната луксузна online shopping страна, која за прв пат се впушта во соработка со италијанскиот бренд Gucci и ја направи ексклузивната капсула(мала) колекција, која е составена од 20 парчиња.

Нивниот креативен директор Alessandro Michele инспирацијата ја најде во таписериите од 19 век и се одлучил за принтот со ружа, кој се наоѓа во целата колекција. Од прекрасните свилени кошули и платнени патики, па се до новите популарни Дионис торбички – Овие парчиња се совршени за новата сезона!

gucci-pussy-willow-floral-print-blouse gucci-dionysus-medium-floral-print-leather-shoulder-bag - Copy gucci-floral-applique-wool-skirt - Copy gucci-floral-applique-wool-skirt gucci-floral-print-silk-pleated-skirt gucci-floral-print-textured-leather-pumps gucci-heart-print-leather-trim-jacquard-jacket

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (16.05 – 22.05)
Следна објаваВолшебната градина на ресторанот Бакал
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР