horoskop-mart-631x330-28102ОВЕН

Работа – Почнувате да ги менувате работите кај вас, a тоа носи позитивни резултати на деловен план. Но вие знаете дека тоа не е доволно, можете повеќе.

Љубов – Премногу сте затворени во себе, но и себични.

Зрдавје – Добро.

БИК

Работа -Работата почна да ве заморува, немате амбиции и се што треба да сработите ви паѓа тешко.

Љубов – Оваа недела поминувате од зборови на дело, активни сте на забавите.

Здравје – Можна е депресија.

БЛИЗНАЦИ

Работа- Колегите немаат доверба во вас а тоа ви создава дополнителен притисок на работа.

Љубов – Личноста крај вас ве сака и разбира, вие тоа добро го знаете.

Здравје – Добро се чувствувате.

РАК

Работа – Финансиите ви се приоритет оваа недела.

Љубов – Кругот на вашите пријатели немаа разбирање за вашите проблеми.

Здравје – Повеќе пешачете.

ЛАВ

Работа – Ве чека уште една напорна недела а вие и понатаму немате мотивација.

Љубов – Осамувањето добро ќе ви дојде.

Здравје – Добро.

ДЕВИЦА

Работа – Нема да знаете за одмор оваа недела.

Љубов – Се заљубувате во личност со силен шарм.

Здравје – Здравјето ви е добро.

ВАГА

Работа – Се двоумите и неможете да одлучите околку некој деловен проект а тоа силно се одразува на работата.

Љубов – Внимавајте на односот со партнерот, инаку ќе се приближи крајот на вашата врска.

Здравје – Стресот не ви е потребен.

ШКОРПИЈА

Работа – Некој колега на работа не ви дозволува да покажете што знаете.

Љубов – И понатаму сте заљубени.

Здравје – Повеќе одмарајте.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Мал проблем со финансиите.

Љубов – Ви следи кавга со партнерот.

Здравје – Проблеми со стомакот.

ЈАРЕЦ

Работа – Да почнете од почеток е храбра одлука. Имате добра ситуација и само напред.

Љубов – Партнерот ви е верен без разлика што сте во тешка ситуација.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Уште една недела со нервози, но вашиот силен дух ни во најтешките моменти не ве напушта.

Љубов – Имате силна подршка од партнерот кој е секогаш тука кога ќе ви затреба.

Здравје – Што се однесува до здравјето, морате под хитно да ја намалите нервозата.

РИБИ

Работа – Работата ви е на прво, нормално  – вашите обврски оваа недела не можат да чекаат ниту една минута.

Љубов – Во љубовта се добро ви оди оваа недела.

Здравје – Добро се чувствувате.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДизајнерска фотеља “Pipo Chair”!
Следна објаваНајдобри “rooftop” ресторани на свет со импресивен поглед!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР