Доколку сте фан на чевлите Valentio Rockstud, тогаш сигурно ќе бидете воодушевени од новата колекција на оваа модна куќа. Колекцијата инспирирана од обожуваната DC стрип хероина  Wonder Woman, “rockstuds”- им дадоа на познатите Valentino модели сосема нов изглед.

4-22

Valentino Star Studded Sneakers

Креативните директори Maria Grazia Chiuri и Pierpaolo Piccioli, изјавија дека со новата колекција сакаат на сите жени да им честитаат за нивната сила и совршен баланс, за многу работи во животот. За прославата на колекцијата, италијанскиот уметник Solo, познат по цртање на суперјунаци, направи жива инсталација за нивниот излог во Њујорк на петата авенија. На истата локација ќе нацрта и мурал, каков веќе имаат во Мајами и Рим.

5-18

27valentino-bobb-tmagArticle

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНа патување | Jeremy Janin
Следна објаваMercedes-Benz го дизајнираше својот прв брод!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ