horoskop-mart-631x330

Овен

Работа – Како нешто постојано да ви фали. Оваа недела најмногу ќе ви недостасува време, едноставно, не знаете како да ги организирате своите деловни обврски.

Љубов – Заљубени сте во старата љубов.

Здравје – Повеќе одмор.

БИК

Работа – Деловните планови не одат како сте замислиле, но без разлика на тоа, вие оваа недела имате резервен план за сите непредвидени ситуации.

Љубов – Љубовта ви цвета оваа пролет, се е убаво, романтично и полетно кај вас.

Здравје – Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Подобрувања на деловното поле, можни се нови деловни проекти токму во оваа недела на март.

Љубов – Добивате голема љубов и почит од партнерот.

Здравје – Добро се чувствувате.

РАК

Работа – Мали трошоци ве очекуваат оваа недела.

Љубов – Заљубени сте до уши.

Здравје – Повеќе пешачете.

ЛАВ

Работа – Работата и понатаму ви е на прво место, но пролетта во вас ја буди и другата страна.

Љубов – Пролетта ја носи новата-старата, судена-несудена љубов во вашиот живот. Работите дури сега стануваат интересни.

Здравје – Вежбајте повеќе.

ДЕВИЦА

Работа – Повторно сте активни на деловно поле.

Љубов – Едноставно, вас не можат да ве освојат или се преправате.

Здравје – Добро се чувствувате.

ВАГА

Работа – Имате повеќе планови кои почнувате да ги реализирате.

Љубов – Љубовта на врата ви тропа.

Здравје – Повеќе вежбајте.

ШКОРПИЈА

Работа – Добра реализација на деловните планови.

Љубов – Повторно сте заљубени и буквално не знаете каде одите, љубовта како да ве опива.

Здравје – Добро се чувствувате.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Непредвидливи проблеми во почетокот на неделата.

Љубов – Новиот љубовен однос во вас ја буди пролетта.

Здравје – Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Работа – Повторно ве очекува изненадување на работа, но овојпат позитивно!

Љубов – Во љубовта е се како што треба.

Здравје – Повеќе спиење.

ВОДОЛИЈА

Работа – Несогласувањето со колегите ви носи проблеми на работа.

Љубов – Кај вас е се цвеќе и пролет, ќе се заљубите.

Здравје – Добро.

РИБИ

Работа – И понатаму многу работите, но оваа пролет тоа не ви е тешко.

Љубов – Среќни сте, заљубени и исполнети. Во вашиот живот се врати една личност заради која пролетта може да почне.

Здравје – Здравјето добро ве служи.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИНВАЗИЈА ОД ЧУДОВИШТА | Давид Ристевски
Следна објаваПортрети на маче во стилот на познати уметници
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ