John Rocha е ирски моден дизајнер, кој е роден во Хонг Конг. Препознатлив е по храбриот и експерименталниот моден пристап.
Овој ценет дизајнер е вистински моден поет. За себе вели, дека за време на модните недели сонува само мода, а кога ќе завршат сонува некаде осамен да оди на риболов, што секогаш го инспирира…
Секогаш е доследен на својата визија и препознатлива естетика. Во последната колекција ја пронаоѓа инспирацијата од играта на светлината и природната убавина на Исланд, која вешто со леснотија ја комбинира со нежност и романтика, со доза на таинственост. Идентично, каква што е природата на островот. Во колекцијата доминираат набрани, волуменозни, скулптурални шапки и крагни кои потсетуваат на цветови. Црната и сивата боја се провлекуваат низ целата колекција, повремено освежени со огнено црвената боја. Екстраваганцијата, гламурот и феноменалната изработка, прават да се заљубите во оваа колекција и одново да ја гледате од почеток.

00020h_632098346_north_1382x_black

00030h_700692098_north_1382x_black

00100h_221718432_north_1382x_black

00040h_613010143_north_1382x_black

00070h_286807787_north_1382x_black

 

00140h_682497366_north_1382x_black

00150h_954474249_north_1382x_black

00190h_808353238_north_1382x_black

00200h_854542835_north_1382x_black

00210h_688424481_north_1382x_black

00220h_435890377_north_1382x_black (1)

00240h_902761246_north_1382x_black

00260h_646042907_north_1382x_black

00270h_630435429_north_1382x_black

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваFelicity Berkleef |Мачките како најдобри пријатели
Следна објаваНиз окото на Дивиан Артс: Ги пробавме Pray oчилата со дрвени рамки!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ