16-8 (1)Дизајнерскиот бренд Max Mara ја лансираше Bridal колекцијата за 2016 година. Колекцијата ќе ја обожуваат традиционалните и модерните невести. Бредот кој најмногу е познат по капути и јакни, во колекцијата има и болероа и шалови,  за невестите да се покријат и понатаму да останат елегантни.

Мини фустаните во А крој, во стилот од 60-тите, се апсолутно хит, а комбинезонот на едно раме е посебен избор за неконвенционална невеста. Традиционалните венчаници во колекцијата се изработени од органза и свила, со што добиваат на елеганцијата и женственоста.

Доколку сте во потрага за инспирација за вашатата невестинска венчаница, погледнете ги овие прекрасни модели.

127 17-5 15-8

14-9 13-11 11-13

10-219-211-405-28

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзложбата – The World Goes Pop во Tate Modern!
Следна објава„Свадбените приказни“ го отворија дванаесеттиот Моден викенд во Скопје
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ