Како што почна температурата да паѓа, така и по улиците овие денови можеме да видиме девојки облечени во јакни и зимски капути, а за студот да не ве затекне неспремни, одбравме за вас неколку капути кои посебно ни се допаѓаат.

Oваа година модните брендови ни нудат голем избор на зимски јакни и капути, каде секој може да пронаjде нешто за себе. Од предимензионирани со машки крој до капути во линии, изборот е навистина широк и за сите стилови и вкусови.

Есента и зимата се дојдени во сите наши трговски дуќани, така да не можеме да го скриеме нашиот ентузијазам околу студената сезона. Од евтини но и понатаму шик модели, па се до луксузни дизајнерски парчиња – а вие погледнете што ќе ви фати око!

3-22 (1)

9-15 8-16 7-16 6-23 5-19 3-22 (1) 4-20 1-26

2-24

10-16

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНа прв поглед – Chanel Cruise 2016!
Следна објаваНаправи сам | Есенска маска за лице од тиква
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ