На прв поглед – Chanel Cruise 2016!

На прв поглед – Chanel Cruise 2016!

Chanel ја лансираше својата Cruise 2016 кампања, со моделите Charlotte Free, Stellа Luciа и Kitty Hayes во прв план! Снимена во прекрасниот двор, полн со зелнило и дрвја – сценографијата на кампањата е вистинска ода на пролетта и на прв поглед е јасно, дека боите на пролетта се инспирација за новата колекција.

Облеката инспирирана од Кореја – принтови, шари и што поедноставни облици, кои совршено изгледаат со природата во позадина, која не ја гледаме често во модните кампањи.

Chanel со оваа колекција се враќа на своите корени, нагласувајќи ја женственоста и елеганцијата, едноставноста во олекувањето и ги претставува новите модели на чанти во шарени и силни бои.

6-30 5-25 4-28 3-31 2-33

1-36

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГостување на францускиот театар Ефемерид во Македонија
Следна објаваВо пресрет на студеното време | Tренди капути за сечиј вкус!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ