Овие фармерки се апсолутен хит, во права смисла на зборот. Ако сакате да ја освежите својата гардероба, поиграјте си со овој стил, а ние ќе ви го претставиме моделот кој за исклучително кратко време стана хит фармерка на сезоната.

Се работи за фармерки со реси на работ на ногавицата, што фармерките ги прави cool со изгледот, а за фактот дека сите очи ќе бидат свртени кон вас, не мора ни да зборуваме.

И ние во Дивианартс, не сме единствените кои копнееме за нив, туку и инстаграм е преплавен со фотографии од овој пар фармерки кои сите светски модни блогерки и икони на стилот така лежерно и  cool ги носат, да едноставно не можеме а да не ги посакаме….

2-4

4-4

9-2

1-5

3-4

5-3

7-2

6-5

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен Хороскоп 12.10. – 18.10.2015 година
Следна објаваШтосни и разиграни лепенки за домот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ