Шпанскиот моден бренд Манго, неодамна ja најави својата кампања за есен-зима 2015 година и бевме многу среќни кога видовме дека супермодели Cara Delevingne и Kate Moss се нејзините главни ѕвезди.

Моделот Mica Arganaraz позираше за новиот Манго lookbook, таа е совршено олицетворение на “rock and roll” стилот, кој овој моден бренд го носи за оваа есен. Како и што очекувавме, темната, односно црната боја е сеприсутна, колекцијата обилува  со мноштво од плетенини, но и џинс фармерки. Она што ние особено го сакаме е едноставноста и опуштеноста. Новата колекција вклучува совршени дела како долгиот мантил, милитари јакна и фармерки со висок струк кои го враќаат шикот на оваа колекција.

9-20

8-24

7-24

6-31

5-34

3-37

 

4-36

10-19 (1) Шпанскиот моден бренд Манго, неодамна ja најави својата кампања за есен-зима 2015 година и бевме многу среќни кога видовме дека супермодели Cara Delevingne и Kate Moss се нејзините главни ѕвезди.
Моделот Mica Arganaraz позираше за новиот Манго lookbook, таа е совршено олицетворение на”rock and roll” стилот, кој овој моден бренд го носи за оваа есен. Како и што очекувавме, темната, односно црната боја е сеприсутна, колекцијата обилува  со мноштво од плетенини, но и џинс фармерки. Она што ние особено го сакаме е едноставноста и опуштеноста. Новата колекција вклучува совршени дела како долгиот мантил, милитари јакна и фармерки со висок струк кои го враќаат шикот на оваа колекција.

2-44 (1)

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗапознајте го монголското племе “Dukha”и нивниот начин на живот!
Следна објаваLimitless – „Убавата Индија“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ