prva-20 (1)
Кога светските трендесетерки пред неколку години почнаа да ги носат Birkenstock сандалите и папучите, поголемиот дел мислеа дека дека тотално не се тренди, но истовремено и дека ќе станат  шик сандали број еден на сезоната, а како трендовите се менуваат така и тие ќе исчезнат и веќе нема да слушнеме за нив. Но сите кои така мислеа, се излажаа.
Birkenstock сандалите и папучите,  сега се популарни од порано и се чини дека така ќе биде уште долго време.
Можат да се носат на кежуал, но и на шик комбинации. Со фармерки, тренерки, фустан и бикини. Едноставно го креваат секој ваш стајлинг на повисока скала, а истовремено прават впечаток на кежуал или  помалку несреден изглед. За конфортот и удобноста на самите сандали воопшто не треба да се зборува, затоа што за нив важи девизата – мораш сам да се увериш !
Се одлучивме со вас да поделиме неколку модели кои можат да се видат на улиците на најголемите метриполи во светот.
Се е прашање на вкус, нели?
12-14 8-37 3-57 5-53 9-33 10-29
2-62 1-74 druga-3

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНебесна прошетка по мостот во Кина
Следна објаваМеѓународна изложба со историски возила и големо тест возење на Peugeot
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ