Michael Kors е роден на  Long Island, предградие на New York City. Модниот дизајн го има изучувано на The Fashion Institute of Technology. Во 1981 година го региструра својот бренд и своите колекции ги претсавува кај Bergdorf Goodman и Saks Fifth Avenue. Дизајнира женски и машки колекции, чевли, аксесоар и од 2000 година претставува и парфеми. Првиот парфем кој го претстави е женскиот Signature Michael Kors, а во 2001 година на пазарот стигна и неговиот машки парфем  Michael Kors. Тој е еден од најнаградуваните дизајнери.
Денес ве разгалуваме со дел од неговите модни додатоци.

Michael Kors S/S 2015 Accessory Collection

Michael Kors S/S 2015 Accessory Collection
Michael Kors S/S 2015 Accessory Collection
Michael Kors S/S 2015 Accessory Collection
Michael Kors S/S 2015 Accessory Collection
Michael Kors S/S 2015 Accessory Collection
Michael Kors S/S 2015 Accessory Collection
b29783cf37a21b2e4dc242495246a298 49e044a1ddd6b4bfba2a4257679f3465 8c65619ea45bd044198ce00f9ec39322 65877341275daf1c60ddc941e56945d5fbf297eb793526868b9759c9cf494dc47bfdb884b84de48590138e7dbe8a43e4

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен Хороскоп 08 – 14 Јуни
Следна објаваВидео: Суперхикс во кафанско издание ве канат на концерт
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР