slid

Кога ќе споменеме базични стилски парчиња, сигурно си замислувате – блејзер, мал црн фустан, црни салонки, балонер и други објективно есенцијални парчиња, кои мораме да ги имаме во гардероберот. Но, трендсетерките овие денови размислуваат поинаку. Ако ги запрашате што е за нив најважното парче од гаредеробата кое мораме да го имаме, одговорот сигурно ќе биде мото-кожна јакна или искинати фармерки. Всушност, за тоа и зборуваме. Поимот за основни парчиња кои мораме да ги имаме е сменет. Сега имаме нови стилски трендови, кои со време станаа – есецијални за гардероберот.

1. Црна кожна мото јакна
1-59
2. Класична кошула со линии
10-23
3. Папучи-сандали
1-60
4. Фармерки со висок струк
2-46
5. Мини чанти
3-45
6. Сандали на врзување
4-40
7. Маици со принтови
5-42
8. Едноставни прстенчиња
6-33
9. Тексас јакна
7-30
10. Кружни наочари
9-28
СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзложба на Советската космонаутика во Лондон
Следна објаваНајслаткиот миленик | Lennette Newell
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ