Не е чудо што аренби пејачката Кјара, е новото заштитно лице на брендот Роберто Кавали, иако има родено дете, изгледа фантастично!
Таа стана заштино лице на овој бренд за  pret-a-porter колекцијата за есен/зима 2015/2016, како и за очила за истата сезона. Во кампањата позира со нагласена црна коса и минимална шминка. Целиот сет, потсетува на напуштени песочни населби кои ги навоѓаме насекаде низ светот. Сетот е дело на Andy Henbest, стајлингот на Robert Rabensteinder, шминка  на Yolanda Frederick, a фризура на Brent Lawle.
ciara-page2 ciara-roberto-cavalli-fw15-01-620x419 ciara-roberto-cavalli-fw15-02-620x829 ciara-roberto-cavalli-fw15-03-620x419 ciara-roberto-cavalli-fw15-04-620x827 ciara-roberto-cavalli-fw15-07-620x419 ciara-roberto-cavalli-fw15-08-620x833 ciara-roberto-cavalli-fw15-10-620x831 ciara-roberto-cavalli-fw15-11-620x419 ciara-roberto-cavalli-fw15-13-620x419
СПОДЕЛИ
Претходна објаваСекое зло за добро е
Следна објаваНеделен Хороскоп 01.06 – 07.06
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ