1. Фустан од Ели Сааб, изработен е од стреч материјал, вискоза, ацетат, спандекс со долги ракави, карнер околу телото, тесно здолниште со висок рез од едната страна. Направен е во Италија.
 BGW04VS_mz
2. Вториот модел е на Дона Каран, жерсе фустан. Има длабок V израс, со долги ракави, со лесна драперија која паѓа до подот и линија која ја прати силуетата. Изработена е од италијански материјали.
 BGW05BT_mz
3. Маршеза коктел фустан од црвена дамаск тантела. Околу вратот, чамец изрез, а на грбот со V изрез. Фустанот лесно паѓа околу силуетата.
 BGTA5GS_mz
4. Цветен долг фустан од Роберто Кавали, изработен од жоржет. Без ракави со длабоко деколте и везени цветови.
BGW05K8_mz
5.  Фустан од тантела, модел на Долче и Габана, со  долг ракав, сечен на струкот, здолништето е во молив линија.Составот е од свилаена тантела со постава од полиестер и памук.
NMB2U0V_mz
СПОДЕЛИ
Претходна објаваКрадачка на книги – Маркус Зусак
Следна објаваУметноста како начин на живот
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ