Гламурозната мода на Канскиот филмски фестивал

Гламурозната мода на Канскиот филмски фестивал

CANNES, FRANCE - MAY 13: Fan Bingbing attends the opening ceremony and premiere of "La Tete Haute" ("Standing Tall") during the 68th annual Cannes Film Festival on May 13, 2015 in Cannes, France. (Photo by Neilson Barnard/Getty Images)

Fan Bingbing

И кончено се отвори филмскиот фестивал во Кан, а тоа за сите вљубеници во модата, значи само едно-прекрасни, раскошни фустани. Ако сте како нас, тогаш со нетрпение сте чекале да видите кој од познатите имал најдобар стајлинг.

На премиерата на филмотLa Tete Haute“, се појавија многу ѕвезди, но само мал број оствија впечаток со фантастичниот стајлинг.

За бледо розева се одлучи Fan Bingbing во креација на Ralph & Russo, со долг шлеп, накитена со навезено зелено цвеќе и тренди разголени рамена. Со прекрасната фризура и безпрекорен тен, таа ги воодушеви сите.

За една од боите на летото се одлучи манекенката Karlie Kloss. Таа избра атипичен комбинезон фустан од Atelier Versace. Сребрениот светкав материјал беше впечатлив со многубројни засеци и изгледаше доста урбано.

Naomi Watts, се одлучи за сива боја,во екстравагантниот фустан на Elie Saab Couture. Здолништето богато со пердуви и со длабоко деколте, потполнето со голема огрлица. Шминката ненаметлива.

За пердуви се одлучи и Julianne Moore, во црна тоалета со потпис на  Armani Privé. Фризурата минималистичка и тренди со темно нашминкани очи.

 Hofit Golan, одбра креација на со богати црни цветови и долг шлеп и изгледаше многу елегантно.

Lupitu Nyong’o е нашиот потенцијален фаворит. Таа одбра долга плисирана зелена тоалета од модната куќа Gucci, со длабоко деколте накитено со цвеќе и интересни ракави. Комбинирано со прстени,обетки и венчето на косата,  таа изгледаше фантастично.

Меѓу најмалку впечатливите се најде фустанот на  Leile Bekhti, која се истакна со бледо розевиот долг асиметричен шлеп во комбинација со сребрени сандали. Стајлингот делува многу младолико заедно со лесна фризура и ненападен шминка.

CANNES, FRANCE - MAY 13: Karlie Kloss attends the opening ceremony and premiere of "La Tete Haute" ("Standing Tall") during the 68th annual Cannes Film Festival on May 13, 2015 in Cannes, France. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)

Karlie Klosс

CANNES, FRANCE - MAY 13: Actress Julianne Moore attends the opening ceremony and premiere of "La Tete Haute" ("Standing Tall") during the 68th annual Cannes Film Festival on May 13, 2015 in Cannes, France. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)

Julianne Moore

CANNES, FRANCE - MAY 13: Actress Lupita Nyong'o attends the opening ceremony and premiere of "La Tete Haute" ("Standing Tall") during the 68th annual Cannes Film Festival on May 13, 2015 in Cannes, France. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)

Lupitа Nyong’o

CANNES, FRANCE - MAY 13: Naomi Watts attends the opening ceremony and premiere of "La Tete Haute" ("Standing Tall") during the 68th annual Cannes Film Festival on May 13, 2015 in Cannes, France. (Photo by Andreas Rentz/Getty Images)

 Naomi Watts

CANNES, FRANCE - MAY 13: Leila Bekhti attends the opening ceremony and premiere of "La Tete Haute" ("Standing Tall") during the 68th annual Cannes Film Festival on May 13, 2015 in Cannes, France. (Photo by Danny E. Martindale/Getty Images for Kering)

Leila Bekhti

CANNES, FRANCE - MAY 13: Hofit Golan attends the opening ceremony and premiere of "La Tete Haute" ("Standing Tall") during the 68th annual Cannes Film Festival on May 13, 2015 in Cannes, France. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)

Hofit Golan

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕнтериер со подвижен ѕид
Следна објава[Филм] Лудиот Макс: Пат на бесот
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ