Миди здолништата се популарни оваа сезона, посебни кога се во А линија крој. Тогаш ја издолжуваат фигурата и го истакнуваат струкот. Секогаш подобро ќе изгледаат со високи топуци(штикли), а можете да ги комбинирате со некој едноставен горен дел на облека.
Миди здолништето е одлично за носење на работа, како и за секојдневен изглед, се зависи од начинот на кој го комбинирате. Најпопуларни се миди здолништата во А крој, но се повеќе популарни стануваат и  здолништата во молив крој, кои се тесни. Обично се со повисок струк и со асиметрични кроеви.
Midi suknja1
Сами можете да изберете, дали сакате еднобојно или пак здолниште со цветови, лепоард, тантела…. Комбинирајте ги во зависност од начинот и боите кои сакате да ги носите-поедноставно, шарено, со линии. Добро е кај овие здолништа што можете да ги комбинирате според обликот на вашето тело и вашите желби. Еве неколку примери од супер комбинирани миди здолништа.
Midi suknja2 Midi suknja3 midi suknja5 midi suknja6 midi suknja7
СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Танго
Следна објаваПрвиот климатски камп во Македонија
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ