Торбички кои личат на тетрапак, рамни платформи со звездички, металик сандали со крзнени машнички и торбички кои комуницираат со вас…..Модниот караван на модните недели низ улиците на светските метрополи, ни овозможи да ги видиме аксесоарите кои напросто *врискаат*, кои секако, нема да ги заборавиме.
 Силните бои се доминантни, како и текстурите. Трендсетерките се научени дека  “statement aksesoar”, освежува и му дава финиш на секоја комбинација. Тоа значи дека го избираат најефектниот моден детаљ,па само така на улиците на Njujork, London, Milan и Pariz ги видовме најинтересните клач чанти,рамните платформи, шарпи, шешири и наочари.
 
СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛатинскиот кварт – Гери Ван Хас
Следна објаваФото на денот | Љубов на лебедите
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ