London Fashion week заврши, но да ја погледнеме за час и  модата на улиците во Лондон, за време на модната недела и по неа. Модните дизајнери многу често се инспирирани токму од улицата, од интересните и уникатни комбинации на облека на млади луѓе кои имаат своја исклучителна естетика.
1901533_10153135627764851_5186401219427421315_n 10306469_10153135627424851_1225748325945863229_n 10516667_10153135627349851_1370128004863154415_n 10984109_10153135627509851_4664760843259273633_n 11002501_10153135628929851_1547321314151985160_n 11066_10153135627179851_8018145915870162710_n 1901533_10153135627764851_5186401219427421315_n 10301449_10153135627404851_291873277814348199_n 10407869_10153135627169851_5344557198151569501_n 10440280_10153135627274851_1996503302784944588_n 10523779_10153135627284851_537628485824659480_n 10981617_10153135627174851_335935210645885041_n 11021166_10153135627524851_3379285560758528776_n

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМекларен "675LT" суперавтомобилот пристигнува во Женева
Следна објаваДивиан Артс со комплетен дизајн и изведба на ентериери | Минимализам и ексклузивност
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ