Ариел

BBhGqrr

Кога Ариел би посакала да купи фустан за 2015 година, тоа секако би бил океанско зелен фустан од светкав материјал, стегнат во струкот и тоа би бил модел на Зак Позен.

Пепелашка

BBhGqrs

Пепелашка би го одбрала фустанот на Каролина Херера, корсет фустан со водопад од карнери, тоа и е стилот, кој не би го менувала.

Јасмин

BBhGqru

Јасмин, за оваа година би го одбрала моделот на Кристијан Сириано. Спортскиот изглед би го заменила за оваа комбинација, а би го задржала разголениот струк и засекот на горниот дел, а наместо впечатливиот накит би се одлучила за цветниот дезен на фустанот. Јасмин ќе ги одбере и чевлите кои се совпаѓаат со дезенот на фустанот.

Мулан

BBhGg9S
Mulan, би била луда по моделот на Роси Асулин, зелениот дводелен комплет. Kројот во А линија и белите копчиња ја држат целата силуета женствено. Овој изглед на “girl boss” потполно  и одговара на Мулан.

Аурора

BBhGg9V
Изборот на фустан на Аурора, би бил моделот на Рем Акра.Но наместо тврда бела јака и геометриски детали, заспаната убавица би се одлучила за деликаниот без ракави со тантели фустан.

Бела

BBhGt0c
Не дека не го сакаме бал фустанот на Бела, но таа би избрала нешто гламурозно, во златно жолта боја, со нагласено едно рамо фустан и висок расцеп за впечатлив изглед.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗошто е добро да се читаат романи?
Следна објаваМодерни спални соби (3.дел)
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ