Како и што очекувавме од брендот Louis Vuitton и Ким Џонс, уметничкиот директор за мажи во истата компанија, колекцијата за мажи 2015 е многу модерна, со младешка и спортска вибрација. Користејки ги шаблоните и принтовите на дизајнерот Немет (кој почина 2010), Џонс успеа да ја одржи колекцијата свежа и релевантна, истовремено оддавајки му почит на починатиот ментор.
untitled (4) untitled (6) untitled (7) untitled untitled (8)
Колекцијата е составена од префинети парки, јакни, тексас јакни и пантолони декорирани со големи копчина, закопчувалки, клучеви и ланци.
Модните додатоци од овој асортиман се представени во вид на актен чанти и мали поштенски торби кои го носат монограмот на брендот,како и уште неколку модели со специфични декорации. Колекцијата за оваа сезона, се чевли со платформа во нијанси на беж, црна, темно сина и бела боја.untitled (1)
untitled (2)
untitled (5)
П.С.Според Ким Џонс, Немет е вториот најдобар дизајнер од Лондон,секако, првото место е резервирано за Вивиен Вествуд.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтан за младо семејство
Следна објаваНеделен хороскоп (9-15 февруари)
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ