Ana Beatriz Barros како заштитно лице во кампањата за зимската колекција на Intimissimi. Безвремена црна и сива долна облека во игра со интересни текстури, деликатна чипка и апликации за мистичност и висока доза на сензуалност. Фотограф Russell James.

3

2

5

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБожиќ на италијански начин
Следна објаваФилм препорака | КАКО ДА СЕ ОСЛОБОДИШ ОД ШЕФОТ 2
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР