Актерка, режисер, мајка и голем филантроп – 39 годишната Анџелина Џоли во едиторијалот за новиот број на американскиот ELLE. Облечена во парчиња од Saint Laurent, позира пред објективот на Hedi Slimane.

1

12

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

13

14

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТајните на руските жени
Следна објаваИлустрирани гифови од секојдневието
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ