Од микро облека, широки фармерки до хеклани капи и чанти, погледнете ги најголемите модни трендови за летото 2022 година.

Мотото на летниот стил оваа сезона е помалку е повеќе

Тоа буквално би значело носење што помалку слоеви облека, и што е можно пократка облека, но со стил.

summer trends

Летните фустани секогаш ќе бидат во тренд, но модните стилисти најавуваат уште еден тренд кој ќе ги преплави улиците на светските метрополи, но и популарните туристички дестинации.

Станува збор за горниот дел од костимот за капење во комбинација со друга облека, но и екстремно кратки здолништа познати како микро здолништа. Многу модни трендови за летото 2022 година се потпираат на ретро стилови кои се прилагодени на модерните потреби на жените.

Погледнете за кои трендови станува збор:

1. Микро здолништа

2. Големи кошули

3. Фармерки со широки ногавици

missoni

See the source image

4. Модни трендови за 2022 година – Y2K мода
5. Костими за капење како дел од комплетот
  6. Модни трендови за лето 2022 година – Хеклана облека
 7. Фустани со шлицови
 36 Best Summer Dresses To Wear in 2022
 

НЕМА КОМЕНТАРИ