Од редовите на британската армија пред многу години на минатиот век, па се до денешните модни писти, карго панталоните ја освоијија и модната сцена. Спојувајќи ја воената естетика и влијанието на уличниот стил, познатиот модел на панталони и оваа сезона ги задржа препознатливите џебови со широки кроеви.

Можете да ги носите и комбинирате на повеќе начини, без разлика дали имате идеја да им дадете женственост со избирање на соодветен материјал како кожа во комбинација со високи потпетици или пак преферирате да ја истакнете нивната препознатлива „машка линија“ избирајќи маслинеста нијанса со очекуваниот широк крој. Познатата форма одлично се вклопува со кратки топови, а совршената кежуал комбинација надополнете ја со тренди патики.

Дозволете нашите предлози од улиците на светските метрополи да ве инспирираат кога станува збор за комбинирање на ова безвременско парче.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасни идеи како да носите тексас јакна во текот на целата година
Следна објаваСкопски моден фестивал премиерно во Скопје Сити Мол
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ