Исечоци на половината, грбот или под градите – стануваат (must-have) задолжителни детали на летните фустани!

Бидејќи летото ни носи голем број модели на фустани – од миди и макси до лесни и транспарентни, невозможно е да не додадеме барем еден “Cut-out” фустан во нашата колекција.

Овие фустани кои ги видовме претежно меѓу славните на црвениот тепих го освојуваат местото во нашиот секојдневниот летен стил, давајќи му на нашиот изглед женствен шмек што треба да биде „сладок, но и секси“.

Најдобар начин да ја покажете и потенцирате вашата половина?

Макси фустан со изрези на половината ќе стане вашиот најдобар сојузник за сите летни вечерни излегувања во кои сакате да бидете елегантнии забележани.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSKOPJE CITY MALL НАЈАВУВА LATE NIGHT SHOPPING ВО ХОЛИВУДСКИ СТИЛ
Следна објаваЛето во градот: модни комбинации за стилски прошетки низ градот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ