Секоја сезона по едно парче облека се наметнува како хит …

Оваа пролет тоа е преголем (oversized) неонски блејзер. Иако и останатите неонски бои, како розовата, се популарни, но оваа пролет хит е дефинитивно зелениот неонски блејзер.

Блејзерот е идеално парче за носење во текот на пролетта затоа што во него нема да ни биде многу топло за време на повисоки дневни температури, ниту пак ќе ни биде премногу ладно за време на свежите пролетни вечери.

Освен класичните блејзери во црна, бела или беж нијанса, кои се за сите временски услови, најмодерниот блејзер оваа сезона е неонско-зелениот, особено големиот. Таковиот блејзер сго прославија познатите дами како Хајли Бибер, Блејк Лајвли или Рита Ора.

Решивме да ве инспирираме и да ви дадеме идеја како да „го носите“ многу популарниот неонски блејзер, а во нашата галерија избравме трендовски неонски блејзери кои можете да ги најдете во продавниците на Скопје Сити Мол.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДвобојни фармерки – eден од најголемите трендови на сезоната!
Следна објаваЛетачка јакна? Да, ве молам!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ