Глобалната пандемија, секако, ја смени нашата перцепција за празниците и времето кoe обично го поминуваме со пријателите, семејството и најблиските …

Брендот Версаче ни ја претстави својата нова модна авантура за овие цели. За новата празнична кампања, Арно Лажун ги фотографираше моделите на брендот Версаче, додека тие беа на пат кон своите домови за празниците.

Нежните слики ни ги покажуваат моделите во облека од прекрасни кошули на Версаче, сè до безвременските кроеви.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХотел Азулик – рај без електрична енергија и Интернет!
Следна објаваИзложба: Млади ликовни уметници од Кавадарци и нивни гости
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ